RP10-4815SE-HC
View larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
RP10-4815SE-HC
Part Number: RP10-4815SE-HC
Manufacturer/Brand: RECOM Power
Product description DC DC CONVERTER 15V 10W
Datasheets: 1.RP10-4815SE-HC.pdf
  • Message
Specifications of RP10-4815SE-HC
Part Number RP10-4815SE-HC Manufacturer RECOM Power
Type Isolated ModuleSeries POWERLINE RP10-E
Features OCP, OVP, SCPPackaging Tube
Efficiency 85%Description DC DC CONVERTER 15V 10W
Other Names 30001237 RP104815SEHCApplications ITE (Commercial)
Mounting Type Through HolePower (Watts) 10W
Package / Case 6-DIP ModuleSize / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1Quantity Available 2230 pcs
Voltage - Output 1 15VVoltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -Voltage - Isolation 1.6kV
Detailed Description Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 670mA 36V - 75V InputOperating Temperature -25°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 75VVoltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 670mALead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
  • Shipment
  • After-Sales
  • Datasheets
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
Related Tags
  • RECOM Power RP10-4815SE-HC
  • RP10-4815SE-HC Distributor
  • RP10-4815SE-HC Supplier
  • RP10-4815SE-HC Price
  • RP10-4815SE-HC Pictures
  • RP10-4815SE-HC Image
  • RP10-4815SE-HC PDF Datasheet
  • RP10-4815SE-HC Download Datasheet
  • RP10-4815SE-HC Datasheet
  • RP10-4815SE-HC Stock
  • Buy RP10-4815SE-HC
  • Buy RECOM Power RP10-4815SE-HC
  • RECOM Power RP10-4815SE-HC
  • RECOM Power Supplier
  • RECOM Power Distributor
  • RECOM Power RP10-4815SE-HC
  • Energy Micro RP10-4815SE-HC
  • RECOM Power RP10-4815SE-HC
  • Silicon Laboratories RP10-4815SE-HC
  • Silicon Labs RP10-4815SE-HC
Related Products
VI-213-MV-B1
VI-213-MV-B1
Manufacturers: Vicor
Description: DC DC CONVERTER 24V 150W
In stock: N/A
RFQ
R-615.0P
R-615.0P
Manufacturers: RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 5W